Вівторок, 19.03.2024, 05:40
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Документи
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
  • ВІЛЬЧАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Правила благоустрою території селища Вільча

     

    Затверджено

    рішенням УІІІ сесія   Вільчанської селищної ради УІ скликання

    від 24 лютого  2011 року         

                        Правила благоустрою території  селища міського типу Вільча

                                       Вовчанського району Харківської області

     

    Розділ 1. Загальні положення

    1.1. Правила благоустрою території селища Вільча  (далі - Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою селища Вільча, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території селища, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у  селищи . Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов'язковими для виконання на території  селища виконавчими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.

    1.2. Об'єкти благоустрою  селища Вільча  використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.

    1.3. Організацію благоустрою селища Вільча  забезпечує  Вільчанська селищна рада  відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території   селища Вільча.

    1.4. Повноваження Вільчанської селищної  ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні", „Про благоустрій населених пунктів", "Про органи самоорганізації населення", іншими нормативно-правовими актами України.

    1.5.  Вільчанська селищна  рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

    1.6. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

    1.7. Правила діють на підставі Конституції України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні", „Про благоустрій населених пунктів", „Про забезпечення санітарного ті епідемічного благополуччя населення", „Про охорону навколишнього природного середовища", Про відходи", чинного законодавства України.

    1.8. Правила містять загальнообов'язкові на території смт Вільча  норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.

    Розділ 2. Визначення термінів

    2.1. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:

    2.1.1. Балансоутримувач - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацією згідно з законом.

    2.1.2. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного

    захисту, розчищення,  та озеленення території, а також соціально-економічних,

    організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного

    очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

    2. 1.3. Бульвар - озеленена територія вздовж, вулиці.

    2.1.4. Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

    2.1.5. Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, проїздів, тротуарів, пішохідних  доріжок, а вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.

    2. 1.6. Автомобільна дорога, вулиця (дорога) - частина території, в тому числі в населеному пункті, призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами (пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху, і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально побудовані тимчасові дороги, крім довільно накатаних доріг (колій).

    2.1.7. Газон - певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.

    2.1.8. Дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортник засобів.

    2.1.9.  Елементи благоустрою:

    1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок;

    2) зелені насадження (дерева, газони, квітники), у тому числі снігозахисні та протиерозійні, уздовж вулиць і доріг, у парках, бульварах, у садах, інших

    об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на при будинкових та інших територіях;

    3) будинки та споруди, їх фасади;

    4) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;

    5) будівлі та споруди системи інженерного захисту території, санітарні споруди;

    6) комплекси та об'єкти монументального мистецтва;

    7)спортивні споруди;

    8) обладнання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів;

    9) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;

    10) технічні засоби регулювання дорожнього руху, у тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки;

    11) засоби та обладнання зовнішньої реклами;

    12) ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам'ятників;

    13) телефонні автомати загального користування;

    14) малі архітектурні форми для підприємницької діяльності;

    15) малі архітектурні форми некомерційного призначення;

    16) урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;

    17) садові лави;

    18) меморіальні дошки;

    19) інші елементи благоустрою селища Вільча;

    2.1.11. Замовник будівельних робіт - особа, що укладає договори на проектування та проведення будівельних робіт, контролює виконання договірних зобов'язань, здійснює інші функції відповідно до законодавства.

    2.1.12. Заходи з благоустрою - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

    2.1.13. Кладовище - відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.

    2.1.14. Користувачі дорожніх об'єктів - учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, які знаходяться в межах „червоних ліній" міських вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.

    2.1.15. Мала архітектурна форма некомерційного призначення - штучний архітектурно-об'ємний елемент (бесідки, ротонди, переголи, трельяжі, арки, павільйони, знаки та ін.).

    2.1.16. Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до ЗО кв. метрів) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.

    2.1.17. Механізоване прибирання - прибирання території п застосуванням снігоприбиральних та інших машин і механізмів.

    2.1.18. Місце для організації ярмарку (торгівельний майданчик) - об'єкт благоустрою селища  з визначенням меж земельної ділянки в натурі, яка використовується для проведення ярмарків та/або улаштування майданчиків сезонної торгівлі.

    2.1.19. Об'єкти благоустрою - сукупність усіх територій селища, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших. Об'єкти благоустрою:

    1)   території загального користування:

    сади, зони зелених насаджень, та майданчики ( спортивні) для дозвілля та відпочинку;

    пам'ятки культурної та історичної спадщини;

    майдани, площі, бульвари;

    вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні доріжки;

    кладовища;

    місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування транспорту);

    місця для зупинки маршрутних транспортних засобів;

    пішохідні переходи;

    місця для організації ярмарків, майданчики сезонної торгівлі;

    інші території загального користування в межах селища Вільча;

    прибудинкові території;

    території будівель та споруд інженерного захисту територій;

    території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарювання та      закріплені за ними території на умовах договору;

      інші території в межах селища Вільча;

    2.1.20. Прибудинкова територія - територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.

    2.1.21. Проїзна частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.

    2.1.22 Зовнішня реклама - реклама, що розмішується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості;

    До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (несвітлові, наземні та не наземні, плоскі та об'ємні стенди);

    2.1.23. Реконструкція будинків та споруд - комплекс будівельних робіт та організаційно-технічних заходів пов'язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об'єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.

    2.1.24. Ремонт - комплекс операцій з відновлення стану об'єкта та (або) збільшення його довговічності.

    2.1.25. Ремонт будинків та споруд:

    а) поточний - комплекс ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов'язаний зі зміною її техніко-економічних показників;

    б) капітальний - комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об'єкта та його техніко-економічних показників.

    2.1.26. Ручне прибирання - прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.

    2.1.27. Робоче місце - місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

    2.1.28. Спортивні споруди - окремі будівлі і комплекси споруд, призначені

    для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, а також змагань з різних видів спорту.

    2.1.29. Суб'єкти у сфері благоустрою селища Вільча - учасники відносин у сфері благоустрою смт Вільча, а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

    2.1.30. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, шляхів, пішохідних переходів, площ, прибудинкових територій, кладовищ, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших у межах населеного пункту.

    2.1.31. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.

    2.1.32. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

    2.1.33. Фасад - обмежена поверхня архітектурного об'єкта (частіше вертикальна).

    2.1.34. Ярмарок - захід, під час якого надаються в тимчасове користування місця для здійснення торговельної діяльності, надання побутових послуг та послуг громадського харчування з метою створення для продавців і покупців товарів та послуг належних умов . Ярмарок організовується певний період з метою забезпечення населення товарами безпосередньо від виробника, ознайомлення з новою продукцією.

    Розділ 3. Права та обов'язки громадян                                                                                        

        3.1. Громадяни у сфері благоустрою селища  мають право:

    3.1.1. користуватись об'єктами благоустрою селища;

    3.1.2. брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території селища;

    3.1.3. вносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою селища;

    3.1.4. отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території та внесення до них змін, а також роз'яснення їх змісту;

    3.1.5. брати участь у здійсненні заходів з благоустрою селища, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, площ, вулиць, кладовищ, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою;

    3.1.6. вимагати негайного виконання робіт з благоустрою селища в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди  здоров'ю або майну громадян;

    3.1.7. звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

    3.2. Громадяни  у  сфері  благоустрою  селища  зобов'язані:

    3.2.1. утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території;

    3.2.2. дотримуватися правил благоустрою території селища;

    3.2.3. не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою селища;

    3.2.4. відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою селища;

    3.2.5. укладати самостійно або разом з іншими громадянами договори на вивезення твердих побутових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм (за винятком випадків, коли плата за вивезення відходів є у складі плати за дану  послугу);

    3.2.6. дотримуватись Правил утримання домашніх тварин у смт Вільча;

    3.2.7. виконувати інші обов'язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України„Про благоустрій населених пунктів", законами України, цими Правилами, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами України.

    Розділ 4.  Права та обов'язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців у сфері благоустрою селища Вільча

    4.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи - підприємці у сфері благоустрою селища мають право:

    4.1.1. брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій;

    4.1.2. брати участь в обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з благоустрою селища;

    4.1.3. вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території  селища або призводять до її нецільового використання;

    4.1.4. вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю або здоров'ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;

    4.1.5. брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об'єктів благоустрою:

    4.1.6. вносити на розгляд органів місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою селища;

    4.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи - підприємці у сфері благоустрою  селища  зобов'язані:

    4.2.1. утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, у тому числі утримувати в належному стані закріплені за ними рішенням селищної  ради;

    4.2.2. здійснювати благоустрій території житлової та громадської забудови з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, а також встановлених державних стандартів, норм і правил;

    4.2.3. постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування  пам'ятників, скульптурних зображень без погодження з Відділом архітектури та містобудування Вовчанської  райдержадміністрації та  селищною радою;

    4.2.4. усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;

    4.2.5. усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

    4.2.6. проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин);

    4.2.7. у процесі утримання об'єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення належних та безпечних умов їх функціонування та й утримання їх у чистоті і належному стані;

    4.2.8. відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, відповідно до чинного законодавства;

    4.2.9. вивозити, або на підставі укладених договорів із спеціалізованими підприємствами забезпечувати вивезення сміття, відходів (у тому числі твердих побутових, негабаритних, будівельних, харчових та інших) згідно з вимогами діючих санітарних норм;

    4.2.10. забезпечувати розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об'єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами;

    4.2.11. проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм згідно з паспортами, затвердженими Відділом містобудування, архітектури Вовчанської райдержадміністрації;

    4.2.12. відповідно до встановлених норм та правил впорядковувати надані земельні ділянки;

    4.2.13. розташовувати об'єкти торгівлі, громадського харчування, побутових послуг та розваг на територіях парків та біля пам'ятників культурної спадщини виключно за погодженням з селищною радою;

    4.2.14. виконувати інші обов'язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України „Про благоустрій населених пунктів", законами України, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

     

    продовження