Вівторок, 18.06.2019, 21:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Документи
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правила благоустрою території селищ Віільча ст.2

Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання території  селища Вільча

§ 5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об'єктів благоустрою.

5.1.1. Балансоутримувач забезпечує утримання у належному стані та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами або може на договірних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.

5.1.2. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають відповідно до закону балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної та комунальної форм власності.

5.1.3. Балансоутримувача об'єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.

5.1.4. Власник об'єкта благоустрою за поданням його балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту цього об'єкта на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Балансоутримувач об'єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.

5.1.5. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами щодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на тому, що кожна особа зобов'язана утримувати у належному стані територію, право користування якою їй надано законом або правочином або обов'язок по утриманню якої закріплено відповідним правочином. Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.

5.1.6 На території об'єкта благоустрою відповідно до затвердженої містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення за умови отримання всіх необхідних узгоджень відповідно до чинного законодавства. Власники цих будівель та споруд зобов'язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою. Межі закріпленої території та обсяги пайової участі визначає власник об'єкта благоустрою.

5.1.7. У разі доручення утримання об'єктів та елементів благоустрою третім особам на підставі відповідних договорів або розпорядчих актів, воно повинно здійснюватися з додержанням вимог та умов цих Правил.

5.1.8. Договори відшкодувального користування об'єктами благоустрою (їх частинами) укладає уповноважена особа, якій делеговані відповідні повноваження та покладений обов'язок здійснювати технічне забезпечення об'єктів благоустрою (електрична енергія, водозабезпечення та водовідведення, санітарний стан). Договори укладаються на підставі висновків щодо можливості, доцільності та строків користування, які надаються  виконавчим комітетом селищної ради.

5.1.9. Контроль за надходженням плати за користування об'єктами благоустрою (їх частинами), місцевих податків та зборів здійснюють уповноважені особи відповідно до законодавства.

§ 5.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування:

1) Парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Благоустрій та утримання у належному стані територій парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів. Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:

- санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та по мірі наповнення очищення урн, утримання контейнерів для сміття та відходів, укладення договорів на їх вивезення;

- освітлення територій;

- озеленення, збереження існуючих зелених насаджень;

- відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

- утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд та їх фасадів, що розташовані на території парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку;

- встановлення та утримання у належному стані обладнання, приборів освітлення, садових лав, меморіальних дощок, пам'ятників та інших елементів благоустрою;

- забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;

- забезпечення обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку. Спалювати листя забороняється.

Утримання в належному стані зелених насаджень парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення, висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених у встановленому порядку, інших нормативних актів.

Благоустрій території парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється відповідно до затверджених планів. До затвердження відповідних планів благоустрій вказаних об'єктів благоустрою здійснюється з додержанням цих Правил в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життю та здоров'ю.

Пошкодження зелених насаджень, збір квітів на територіях парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.

Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.

2) Пам'яток культурної та історичної спадщини.

Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати території пам'яток культурної  та історичної  спадщини, пам'ятників у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства. Використання пам'яток культурної та історичної спадщини, пам'ятників повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує якнай менших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення тощо. Власники пам'яток або їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам'ятки, зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.

Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.

3) Доріг, вулиць (провулків, проїздів), площ.

Власники доріг, вулиць або уповноважені ними органи повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативних актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об'єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

Використовувати дороги не за  призначенням і встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженими з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України рішеннями власників доріг або уповноважених ними органів.

Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил ДБН

4) Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов’язані:

-    своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;

-    постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух;

-    контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;

-    вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів;

- забезпечувати дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт.

Власники транспортних засобів зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

Забороняється заправляти транспортні засоби пально-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензогазозаправників, займатися торгівлею пально-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах.

Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з „червоними лініями" селищних вулиць і доріг, зобов'язані:

- утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об'єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;

- установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об'єкти;

Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники та користувачі

малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах „червоних ліній" селищних вулиць і доріг, зобов'язані:

-    утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів, та інші елементи дорожніх об'єктів;

-    забезпечувати прибирання сміття, снігу, сталого листя та інших відходів, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;

-    у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів,

аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважених ними органів, а також Державну службу безпеки дорожнього руху МВС України;

-    дотримувати вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів.

У межах „червоних ліній" селищних  вулиць і доріг забороняється:

-    розміщувати гаражі та інші споруди й об'єкти, крім об'єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

-    розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;

-    смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання,  зелені насадження;

-    спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

-    випасати худобу та свійську птицю;

-    виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у

власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України.

Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об'єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища

5) Кладовищ.

Утримання кладовищ, забезпечується селищною радою за рахунок коштів місцевого бюджету.

Утримання у належному стані територій кладовищ та місць поховань

передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил.

Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням селищної ради у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха.

Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.

Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.

6) Місць  для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).

На територіях місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування)

забезпечується додержання загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.

Утримання у належному стані територій місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передані зазначені території у користування згідно з договором, або особи, на яких обов'язок по утриманню відповідної території покладений договором або рішенням селищної ради.

У випадку розміщення місць для паркування на проїзній  частині дороги санітарне очищення території здійснюють особи, на яких покладений обов'язок по прибиранню такої дороги, або особи, на яких обов'язок по утриманню відповідної території покладений договором або рішенням  селищної  ради.

У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:

-    засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях;

-    розпалювати вогнища;

-    торгівля без дозволу власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та без необхідних дозволів, передбачених вимогами чинного законодавства;

-    зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;

-    псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

Місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування) використовуються виключно за цільовим призначенням. Не допускається захаращення території місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо, за виключенням випадків, встановлених законодавством.

7) Майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі, особи, на території яких розміщені вказані майданчики відповідно до договору, селищна рада, КПП

Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров'я громадян, наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи

благоустрою повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров'я громадян

обладнання, елементів благоустрою.

8) Місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі.

Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.

Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі має відповідати вимогам Правил торгівлі на торгівельному майданчику смт Вільча   санітарним, ветеринарно-санітарним, протипожежним нормам з урахуванням тимчасового фактору. При проведенні ярмарку, сезонної торгівлі забезпечується додержання вимог цих Правил, інших нормативних актів.

Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов'язані:

забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення;

укласти договір на вивезення твердих побутових відходів;

встановити сміттєзбірники (урни) для збирання відходів та сміття;

забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, зокрема зелених насаджень, на наданій території.

Контроль за порядком організації ярмарків та сезонної торгівлі здійснює виконком селищної ради  

§ 5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прнбудинкової  території, територій житлової та громадської забудови

5.3.1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.

5.3.2. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного  з Вільчанським ККП забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

5.3.3. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхозні  проводиться селищною  радою.

5.3.4. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття,   у  яр, (перелогу) особливо на території, прилеглі до приватної забудови.

5.3.5. Не допускається залишати автотранспортні засоби, механізми на проїздах або переобладнувати їх, що заважає руху спеціальних машин „швидкої допомоги", пожежних та аварійної техніки, а також самовільно влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і громадського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до житлової та громадської забудови, гаражів, автостоянок тощо.

5.3.6. Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови понад строки проведення будівельних та інших ремонтних робіт.

5.3.7. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів.

§ 5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій

5.4.1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування, відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

5.4.2 Вільчанська селищна  рада на підставі прийнятого рішення закріплює за підприємствами, організаціями та установами, які знаходяться на території селища, прилеглі до їх території земельні ділянки з метою проведення заходів благоустрою та санітарної очистки. Підприємство, установа, організація - особа, за якою закріплена вищевказаним рішенням земельна ділянка, зобов'язана утримувати її в належному санітарному стані, забезпечувати проведення заходів благоустрою.

5.4.3. Балансоутримувач об'єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації

5.4.4. Підприємства, установи, організації зобов'язані утримувати закріплені за ними території в належному стані відповідно до умов договору, цих Правил, вимог законодавства.

5.4.5. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначає  селищна рада

5.4.6. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях.

§ 5.5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту, санітарних споруд

5.5.1. Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

5.5.2. Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.

§ 5.6. Порядок санітарного очищення території  селища Вільча

5.6.1. Санітарне очищення території селища Вільча включає механізоване та ручне прибирання території об'єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території  селища  відповідно до вимог цих Правил, санітарних норм та правил, рішень  селищної  ради, чинного законодавства.   

5.6.2 Обов'язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протножеледних заходів:

1) покриття проїзної частини селищних  вулиць, провулків, а також покриття тротуарів, площ, за кошти селищного бюджету - покладається на селищну раду;

2) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини селищних вулиць, провулків, прилеглих до житлового фонду територіальної громади, - покладається на селищну раду;

3) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прилеглих до житлового фонду відомств, - покладається на відповідні відомства;

4) тротуарів, покриття проїзної частини місцевих  доріг, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями, - покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов'язку на виконком селищної ради;

6) дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, - покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;

7) тротуарів, територій, прилеглих до торговельних центрів, об'єктів побутового обслуговування, магазинів, ринків, палаток, ларьків, кіосків, інших об'єктів торгівлі на відстані до бордюри проїжджої частини та навколо об'єкта в межах, визначених селищною  радою - покладається на суб'єктів господарювання, що експлуатують вказані об'єкти;

8) охоронних ліній електропередач - покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;

13) автобусних, зупинок маршрутних транспортних засобів  покладається на відділ благоустрою Вільчанського ККП

18) місць встановлення сміттєзбірників - покладається на перевізників відходів;

19) прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться.

Рішенням селищної ради за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах селища

5.6.3. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об'єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному етані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю;

3) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;

4) вивозити сміття з території загального користування, ринків та від населення, від домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами, але не менше ніж два рази на місяць;

7) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;

8) контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов'язані негайно приводити їх   у належний стан, забезпечити їх належне закриття:

9) регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву заввишки більше 10 см. видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення:

10) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню:

16) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою.

5.6.4. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об'єктів благоустрою, зобов'язання по встановленню та утриманню контейнерів покладається на:

1) Вільчанський комбінат комунальних підприємств;

2) підприємства, організації, фізичних осіб - підприємців, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, - біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об'єктів торгівлі та послуг;

5.6.5. Особи, на яких покладено обов'язок по встановленню урн, зобов'язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу;

5.6.6. Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручним під'їздом для транспорту та відповідати СанПіН „42-128-4690. Санітарні правила утримання території населених місць".

5.6.7. Зимове прибирання суб'єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:

1) підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб'єкти у сфері благоустрою зобов'язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів.

2)  тротуари та місця для зупинки, небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства, підприємства, організації та установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов'язок переданий за договором.

5.6.8. Балансоутримувачі або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов'язані:

- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби);

- мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

- прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.

5.6.9 В період з 1 квітня до 1 жовтня прибирання здійснюється в загальному порядку.

5.6.10. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про відходи".

5.6.11. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.

5.6.12. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів на території селища що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

5.6.12. Визначення територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, громадян, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови, ліквідація стихійних звалищ покладається на  селищну раду.

§ 5.7. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій

5.7.1. Впорядкування територій здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

§ 5.8. Обмеження при використанні об'єктів благоустрою

5.8.1. На об'єктах благоустрою забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;

2) вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;

3) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

4) вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;

5) забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, покидьками, недопалками тощо;

6) захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;

7) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

8) захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;

9) порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;

10) використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів;

13) наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;

14) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

15) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

17) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

18) самовільно підключатися до мереж водопостачання, зливової та госппобутової каналізації;

19) самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на використання та володіння землею;

20) використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;

21) здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об'єктів будівництва, реконструкції;

22) здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;

24) забороняється перевищення норм забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;

26) вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України.

§ 5.9. Обмеження щодо куріння тютюнових виробів

5.9.1. Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:

2) на територіях закладів освіти, у тому числі дитячих комбінатів, шкіл, інших навчальних закладів;

3) на територіях та безпосередньо поряд з територіями дитячих майданчиків, майданчиків для відпочинку та дозвілля;

4) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

5.9.2. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд,

окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання. Законом можуть встановлюватися й інш