Субота, 27.04.2024, 12:59
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Документи
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
  • ВІЛЬЧАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Право на реабілітацію в санаторно-курортних закладах

    відділ "Вовчанське бюро правової допомоги"
    Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

     

    ПРАВО НА РЕАБІЛІТАЦІЮ

    У САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ЗАКЛАДАХ

     

    Право особи на реабілітацію в системі санаторно-курортних закладів України передбачено статтею 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та реалізуються відповідно до Постанови Правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».

     

    ЩО ТАКЕ РЕАБІЛІТАЦІЯ?

    процес відновлення та/або компенсації втрачених (порушених) функцій особи в поєднанні з адаптацією навколишнього середовища та/або діяльності до потреб та можливостей особи для досягнення функціо-нальних цілей.

     

    ДЛЯ ЧОГО ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

    РЕАБІЛІТАЦІЯ?

    Реабілітація призначається після закінчення гострого періоду захворювання

    при наявності обмежень життєдіяльності та надається за профілями реабілітації після стаціонарного лікування. Це наступний етап медичної допомоги, спрямований на відновлення обмежень життєдіяльності (в т.ч. працездатності) хворого/хворої та найшвидшого повернення з «лікарняного», який оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі - Фонд).

     

    ХТО МАЄ ПРАВО НА РЕАБІЛІТАЦІЮ?

    особи, застраховані за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, і члени їх сімей (діти), які перебувають на стаціонарному лікуванні після перенесених захворювань і травм.

     

    МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ МОЖЛИВОСТІ ПРОЙТИ РЕАБІЛІТАЦІЮ БЕЗКОШТОВНО

     

    1)      Хворий/хвора звертається до лікуючого лікаря/лікарки щодо проходження реабілітації у санаторно-курортному закладі. Лікарі надають рекомендації щодо реабілітації пацієнтів відповідно до медичних показань, профілів реабілітації та готують направлення на проходження лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

    2)      ЛКК дає висновок щодо необхідності реабілітації пацієнта/пацієнтки за певним профілем у санаторно-курортному закладі.

    3)      Заклад охорони здоров'я, де особа перебуває на лікуванні, повідомляє Фонд про потребу пацієнта/пацієнтки в реабілітації у реабілітаційному відділенні санаторно- курортного закладу із зазначенням профілю (строк - 1 день з моменту отримання висновку ЛКК).

    4)      Представники Фонду відвідують пацієнта/ пацієнтку у лікарні (строк - протягом дня з моменту отримання повідомлення від закладу охорони здоров'я).

    Представники Фонду:

    •        надають роз'яснення про порядок забезпечення реабілітацією;

    •        оформляють разом з пацієнтом/пацієнткою відповідну заяву (застрахована особа пред'являє оригінал паспорта, свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання реабілітаційних послуг дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг із медико- психологічної реабілітації учасників АТО).

    5)      Фонд узгоджує із санаторієм, обраним пацієнтом/пацієнткою, можливість приймання на реабілітацію, дату заїзду, граничний розмір витрат (вартість одного ліжко-дня реабілітації за-страхованої особи, яка покривається Фондом).

    6)      Представники Фонду повідомляють пацієнту/пацієнтці про готовність прийняти його санаторієм на реабілітацію та граничні розміри витрат. У разі відсутності у санаторія можливості прийняти застраховану особу на реабілітацію, представник Фонду пропонує застрахованій особі обрати інший санаторій.

    7)      Укладається тристоронній договір (Пацієнт/ Пацієнтка-Фонд-Санаторій). Усі три екземпляри підписуються Фондом, застрахованою особою та передаються через застраховану особу санаторно-курортному закладу для належного оформлення.

     

    Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітації у санаторно-курортному закладі за зазначеним у договорі профілем медичної реабілітації, терміном її надання та датою початку реабілітації.

     

    ТЕРМІН проходження реабілітації зазначається у рекомендації лікаря/лікарки та висновку ЛКК і не може перевищувати 24 доби.

     

    ЯКІ УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ?

    Наявність обмежень життєдіяльності відповідно до профілів медичної реабілітації:

    •          нейрореабілітація;

    •          м'язово-скелетна реабілітація;

    •          кардіо-пульмонарна реабілітація;

    •          медико-психологічна реабілітація для учас-ників АТО (один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань);

    •          реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

    •          реабілітація при порушенні перебігу вагітності;

    •          інша (соматична) реабілітація.

     

     

    У ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ У БЕЗКОШТОВНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ?

     

    - якщо особа не є застрахованою за загально-обов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;

     

    - наявність професійних захворювань і виробничих травм (у випадку наявності захворювання та травми, пов'язаних з нещасним випадком на виробництві, направлення на реабілітацію відбувається відповідно до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31 жовтня 2007 року № 49;

     

    - відсутність медичних показань;

     

    - особа потребує реабілітації, яка не надається санаторно-курортними закладами, що внесені до Переліку санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 30 листопада 2017 року № 274-ос.

     

    ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР  0 800 213 103

     

    wiki.legalaid.gov.ua 


    Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, пропонуємо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Вовчанського бюро правової допомоги за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Торгова, 2, або телефонувати за номером (05741) 4-23-31.