Субота, 27.04.2024, 09:25
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Документи
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
  • ВІЛЬЧАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Призначення тимчасової соц допомоги

    відділ "Вовчанське бюро правової допомоги"
    Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

     

    ПРИЗНАЧЕННЯ ТИМЧАСОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ

    СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

    НЕПРАЦЮЮЧІЙ ОСОБІ,

    ЯКА НЕ НАБУЛА ПРАВА НА ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ

     

    ХТО МАЄ ПРАВО НА ТИМЧАСОВУ ДЕРЖАВНУ СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ?

     

    Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату призначається непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв'язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті (далі - тимчасова допомога), за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу.

     

    Одиноким особам, які не мають інших джерел існування (не отримують доходів, передбачених Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату і Держкомсім'ямолоді від 15 листопада 2001 р. № 486/202/524/455/3370, крім доходів від особистого селянського господарства), тимчасова допомога призначається з урахуванням їх майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується таким особам до досягнення віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії.

     

    Увага! На сьогодні законодавством передбачений механізм призначення такої соціальної допомоги лише у період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

     

     

    ДО ЯКОГО ОРГАНУ ЗВЕРНУТИСЯ ТА ЯКІ ДОКУМЕНТИ НАДАТИ?

     

    Для призначення тимчасової допомоги особа подає органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання такі документи:

     

    • заяву;

     

    • документ, що посвідчує особу;

     

    • інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання);

     

    • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті);
    • довідку про наявний страховий стаж, віддану органами Пенсійного фонду України;
    • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги;

     

    • копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано  недієздатною).

    Інформація про склад сім'ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан. Якщо особа звертається за призначенням тимчасової допомоги за місцем фактичного проживання, до заяви додається.

     

    • довідка про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

     

    Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на особу, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги.

    Тимчасова допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого «частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якщо звернення за тимчасовою допомогою відбулося не пізніше ніж через три місяці після досягнення такого віку.

     

     

    ЯК ШВИДКО УПОВНОВАЖЕНИЙ ОРГАН ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ
    ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ТИМЧАСОВОЇ ДОПОМОГИ?

     

    Рішення про призначення тимчасової допомоги або про відмову у призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня звернення за призначенням такої допомоги, яке може бути оскаржене до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.

     

    ЯКИЙ РОЗМІР ТИМЧАСОВОЇ ДОПОМОГИ?

     

    Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

     

    У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, органи соціального захисту населення проводять перерахунок раніше призначеної тимчасової допомоги з місяця встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, без звернення особи, якій призначено тимчасову допомогу.

     

    До складу сім'ї включаються:

     

    • чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, віком до 18 років, які перебувають на їх утриманні;

     

    • діти - студенти закладів вищої освіти І-ІУ рівнів акредитації та закладів професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання віком до 23 років, які не мають власних сімей, у тому числі ті, що одержують стипендію, незалежно від того, де вони проживають (разом із батьками чи перебувають на навчанні в іншому населеному пункті);
    • особи, які спільно проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

     

     

    До складу сім'ї не включаються:

    • батьки, дід баба, брати, сестри;
    • батьки, позбавлені батьківських прав;
    • опікуни, піклувальники та члени їх сімей;
    • діти, які перебувають на повному державному утриманні;
    • діти, які перебувають під опікою чи піклуванням.

     

     

     

    ЯКИМ ЧИНОМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ТИМЧАСОВА ДОПОМОГА?

     

    Тимчасова допомога виплачується у грошовій формі щомісяця за поточний місяць за зареєстрованим місцем проживання (місцем фактичного проживання) особи на банківський рахунок або через відділення поштового зв'язку, в тому числі з доставкою додому.

     

    Виплата призначеної тимчасової допомоги припиняється:

     

    • якщо особою приховано відомості або навмисно подано недостовірні дані про її дохід та майновий стан, що вплинуло на призначення тимчасової допомоги і визначення її розміру та внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, що настає за тим, у якому виявлено зазначені факти;

     

    • у разі працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю - з місяця, в якому особа працевлаштувалася або зайнялася підприємницькою діяльністю;

     

    • у разі призначення пенсії - з дати її призначення;

     

    • у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон - з першого числа місяця, що настає за місяцем виїзду;

     

    • у разі смерті особи - з місяця, що настає за тим, у якому особа померла.

     

    У разі неодержання тимчасової допомоги протягом шести місяців підряд її виплата тимчасово припиняється. Особа має право відновити тимчасову допомогу, звернувшись до відповідного органу із заявою, в якій зазначено причини її неодержання.

     

     

    НОРМАТИВНА БАЗА

     

    • Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
    • Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1098;
    • Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637;
    • Методика обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату і Держкомсім'ямолоді від 15 листопада 2001 р. № 486/202/524/455/3370

     

     

     

    ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР  0 800 213 103

     

    wiki.legalaid.gov.ua 


    Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, пропонуємо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Вовчанського бюро правової допомоги за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Торгова, 2, або телефонувати за номером (05741) 4-23-31.