Створення громадської організації
В степах України на Харківщині виросло селище де поселилися люди переселені із зони, яка постраждала від аварії на ЧАЕС. Переселення було тяжке не тільки фізично, а й морально, бо люди покидали навічно свої обжиті оселі, свої квітючі сади, свій рідний край.
Селище зустріло своїх жителів новими необжитими будинками, пустинними вулицями. Почалось нове життя в селищі Вільча, Харківської області. Почалась кропітка робота. Кожен господар намагався зробити свою оселю особливою, кращою. Зацвіли квіти на газонах, піднялися і зацвіли садки.
Але багато соціально-побутових, економічних, юридичних проблем залишилось.
В нинішніх умовах при недостатній увазі до проблем чорнобильців з боку органів влади та господарюючих суб’єктів виникла гостра необхідність в створенні в нашому селищі громадської організації яка б виступала з чітких позицій щодо відстоювання законних інтересів чорнобильців та надання посильної допомоги членам організації та їх сім’ям у вирішенні соціально-побутових, економічних, юридичних, медичних і інших проблем, служила б об’єднуючою і консолідуючою силою чорнобильців. Основною метою якої було б здійснення заходів щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного, соціального, економічного характеру; активну участь у діяльності державних органів, установ, організацій та об'єднань громадян, що вирішують різні проблеми соціального захисту постраждалого населення, а також співробітництва і проведення консультацій між державними органами і постраждалими (їх представниками), між усіма соціальними групами під час прийняття рішень з соціального захисту на місцевому та державному рівнях.
Так в селищі Вільча, Харківської області, Вовчанського району була створена Вільчанська громадська організація інвалідів, потерпілих, ліквідаторів та евакуйованих «Чорнобильська Пам’ять», скорочена назва ВГО ІПЛЕ «Чорнобильська Пам’ять».
Створення нашої організації підтримала Харківська обласна організація інвалідів «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ» де було відмічено, що селище Вільча є унікальне так як такого населеного пункту, який збудований виключно для громадян, переселених з зон радіоактивного забруднення, в Харківській області більше не існує. В Харківській області налічується близько 24000 чорнобильців це 9 районних, 1 міська, 27 первинних районних організацій та 4 колективи. Створення такої громадської організації в нашому селищі є актуальним, суспільно значимим.