Середа, 22.01.2025, 02:33
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Документи
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
  • ВІЛЬЧАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
  • Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

    Геральдика селища Вільча

     

    Додаток 2

    до рішення LІІ сесії

    Вільчанської селищної ради

    УІ скликання

    від 20 листопада 2014 року

     

    П О Л О Ж Е Н Н Я

    про герб селища Вільча

     

    1. Герб – це символ, офіційна емблема селища Вільча, в якому відображаються її історія, особливості та традиції.
    2. Герб селища Вільча являє собою геральдичний щит французької форми (чотирикутник, загострений до низу), який складається з двох рівних за висотою частин.

    Середній герб. В верхній частині герба селища Вільча на лазуровому ( синьому)  полі зображений  лелека та зірки . В нижній частині герба на золотому полі зображене помаранчеве сонце з елементами атомної структури та дзвоном з написом « Чорнобиль». Навколо зелений вінок.

    Щит вміщено на золотому бароковому  картуші та увінчано золотою сільською короною.

    Малий герб. – в якості малого герба використовується тільки гербовий щит.

    Пропорції герба – висота до ширини – 8:7, заокруглені частини герба являють собою ¼ кола з радіусом окружності, рівним 1/8 висоти герба.

    Помаранчеве сонце з елементами атомної структури та дзвоном з написом                        « Чорнобиль» - символізує одну із сумних сторінок історії селища, коли після вибуху на Чорнобильській АЕС селище повністю переселили на нове місце проживання до Харківської області. Подія сумна, але так само і героїчна – так як саме на залізничній станції Вільча проводилися основні  доставки вантажу  для ліквідації наслідків аварії.

    Лелека – це виключно позитивний символ у більшості народів Європи, Азії, Америки і Австралії, емблема сонця, світла і добра. Лелека,що прилітає з теплих країв у кінці березня або на початку квітня, цілком природно асоціюється з весною і початком нового життя. Оскільки великий гордовитий птах абсолютно не боїться людини і в’є гнізда на дахах будинків або на верхівках дерев, щорічно повертаючись на старе, обжите місце, люди звикли розглядати її  як ангела – хранителя домівки , яки мирний символ постійності і благополуччя.    

    Зірка – один з прадавніх символів людства, астральний знак, символ вічності, в  європейській традиції з ХУІІІ століття символ високих прагнень,з кінця того ж століття – емблема щастя ( вираз «народитися під щасливою зіркою»)

    Лазур або Синій – символізує великодушність, чесність, вірність і бездоганність, або просто небо.

    Золото – символізує знатність, могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту справедливість, милосердя і упокорювання

    Бароковий картуш  є загальноприйнятим в Україні  як оформлення територіальних поселень. Картуш є елементом високорозвиненої культури України періоду бароко, що робить емблему такою , що спирається на традиції національної мистецької школи.

    Сільська  корона – щит  селищного герба вінчає золота корона, вінець якої повторює орнамент перевесла, що є алегоричним символом снопа – втілення достатку та добробуту.

    1. Еталонний зразок герба селища Вільча з описом знаходиться у Вільчанській селищній  раді.
    2. Герб селища Вільча може:
      • розміщуватись на будинках та у приміщеннях Вільчанської селищної ради;
      • зображуватися на бланках ділових паперів Вільчанської селищної ради.
    3. Герб селища Вільча може розміщуватись на архітектурних спорудах й використовуватися в святкових оформленнях при виготовленні друкованої та рекламної сувенірної продукції, зображуватися на бланках ділових паперів підприємств, закладів, організацій.
    4. Використання зображення герба здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою Вільчанської селищної ради. Дозвіл або письмова відмова з зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подачі заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період. У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення герба. Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт). Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (Антонова Н.Ф).

     

     

         Секретар селищної ради                                           А.М. Семененко

     

    Додаток 4

    до рішення LІІ сесії

    Вільчанської селищної ради

    УІ скликання

    від 20 листопада 2014 року

     

    П О Л О Ж Е Н Н Я

    про прапор селища Вільча

     

    1. Прапор селища Вільча є символом, що відображає історію й традиції селища.
    2. Прапором смт. Вільча є прямокутне полотнище співвідношенням сторін 2:3. Полотнище поділене на три вертикальних смуги – синього, жовтого, синього кольорів. Співвідношення ширини смуг до ширини прапора 1:2:1. В середині жовтої смуги розміщено малий герб смт. Вільча. Розмір його висоти складає 1:2 висоти полотнища.  Обидві сторони полотнища ідентичні.   Прапор селища обрамлений золотою бахромою. Прапор селища  – двосторонній. Навершшя древка являє собою металевий конус, висотою, рівною 1/10 ширини прапора, основа конусу дорівнює 2-м діаметрам древка, закріплюється на циліндричній основі висотою, рівною 1/20 ширини прапора. Колір металу, з якого виготовляється навершшя – срібний.

     

    1. Еталонний зразок селища Вільча зберігається в кабінеті голови Вільчанської селищної  ради.

     

    1. Прапор селища Вільча встановлюється:
    • на будинках, де проходить сесія селищної ради, у сесійній залі на весь період сесії;
    • на будівлі  Вільчанської селищної ради постійно.

     

    1. Прапор селища Вільча може встановлюватися:
    • на будинках органу місцевого самоврядування, закладів, організацій, підприємств селища Вільча в дні державних і місцевих свят,  при прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях. Зображення прапора селища Вільча може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.

     

    1. Використання зображення прапора здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою Вільчанської селищної ради. Дозвіл або письмова відмова з зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подачі заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. Після закінчення цього терміну необхідно отримати дозвіл на наступний період. У дозволі визначається комерційна  і некомерційна мета використання зображення прапора. Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір на право використання символіки селища Вільча справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг) зазначеного виду.

     

    1. Прапор селища Вільча при одночасному піднятті з державним прапором України не повинен перевищувати його за параметрами.

     

    1. Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (Антонова Н.Ф.)

     

     

    Секретар селищної ради                                    А.М. Семененко